Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program Program 
16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30 19:00 19:30 20:00 20:30 21:00 21:30 22:00 22:30 23:00 23:30 00:00 00:30 01:00 01:30 02:00 02:30 03:00 03:30 04:00 04:30 05:00 05:30
Kanoe West Stage OPEN
16:00
Marhule (SK)
17:30
Raptor Koch (SK)
19:00
Ätna (DE)
20:40
Katarzia (SK)
22:30
Kris Baha (AUS)
00:30
Kriaky Stage Džumelec (SK)
18:10
52 Hertz Whale (SK)
19:50
From Another Mother (HR)
21:40
Ventolin (CZ)
23:30
HRTL (CZ)
01:30
Claudia (ESP)
02:30
Trance Kafka (CZ)
04:00
Intereztan Čau o piatej: Tomáš Ulej a Vlado Janček
17:00
Cestovateľské kino: Jimmy Pé
19:00
Seriálový maratón: Rick & Morty 1/2
20:40
LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp LineUp 
<del>Pom Poko (NO)</del>
×

Pom Poko svoj koncert na Flaame odložili na rok 2022.

Čo sa stane, keď zmiešate lásku k japonskému anime a štyroch energických študentov jazzu s vyhraneným punkovým postojom? Nórska kapela Pom Poko! Znížte hladinu testosterónu, zvýšte príjem cukru a pripravte sa na jednu z najunikátnejších gitarových kapiel posledných rokov na tohtoročnom Flaame!

Pom Poko (NO)

ÄTNA (DE)
×

Jeden z najznámejších exportov nemeckej scény. Tvorba dua ÄTNA je často opisovaná ako dieťa Grimes a Fever Ray. Vynikajúca kombinácia art-popu, futuristickej indietroniky, chirurgicky presných rytmov bubeníka Demiena a širokého vokálu hlavnej speváčky Inéz - nenechajte si ICH ujsť skôr, ako sa stanú príliš veľkými!

ÄTNA (DE)

Bert and Friends (CZ)
×

Najslávnejšia skupina z roku 2050, ktorá sa vracia v čase a hrá svoje najväčšie hity z roku 2049. Táto dvorná skupina prezidenta sveta Billa Brextona je držiteľom ocenení za osvetu všetkých hudobných žánrov vrátane bleebopu budúcnosti. Jej frontmanom je charizmatický Albert Roma-nutti, spevák, klávesák, hitmaker a blízky priateľ Billa Brixtena.

Bert and Friends (CZ)

Mind Enterprises (IT)
×

Možno nepoznáte jeho meno, ale určite poznáte jeho tracky. Mind Enterprises je vesmír a hudobný svet snov turínskeho producenta Andreu Tironeho. Tirone, čerpá z perlivého syntetického disku Italo Disco, ktorý definoval éru 80s, v ktorej sa narodil; groovy, discom inšpirované basové linky, hypnotické bíty a kozmické klávesové plochy, ktoré vás prenesú niekoľko desaťročí dozadu.

Mind Enterprises (IT)

Katarzia (SK)
×

Katarzia sa vracia domov do Nitry – a opäť na Flaam – po presne dvoch rokoch. Tentokrát s novou doskou o strachu z osamelosti a hľadaní sebahodnoty s názvom Celibát, ktorá vznikla podobne ako predošlé oceňované LP Antigona v úzkej spolupráci s multiinštrumentalistom Jonatánom Pastirčákom (Pjoni/Isama Zing).

Katarzia (SK)

Ventolin (CZ)
×

Samplery, analógové syntetizátory, archaické drummachiny a bizarne vkusný vokál – to je Ventolin, sólový elektronický projekt Davida Doubka, zakladajúceho člena skupiny Kazety. Vznikol v roku 2007 ako bočný "oddychový" projekt, veľmi skoro sa však dostal do povedomia miestnej klubovej scény. David je milovníkom jednoduchého zvuku detroitského techna a disca z 80. rokov.

Ventolin (CZ)

Kris Baha (AUS)
×

Už je to niekoľko rokov, odkedy Kris Baha vymenil vyprahnutú zem austrálskeho vnútrozemia za brutalistické budovy a šedú oblohu východného Berlína. V súčasnosti je však už pevnou súčasťou berlínskej scény, kde je známy ako DJ a producent svojim jedinečným štýlom, ktorý pravidelne prezentuje v známych venues ako CockTail d'Amore, Sameheads či Panorama.

Kris Baha (AUS)

Ora The Molecule (INTL)
×

Ora The Molecule je medzinárodná avantgard-popová trojica na čele s nórskou speváčkou Norou Schjelderup, ktorej tvorba často nečakane kombinuje neodolateľné tanečné rytmy, nadčasovú nostalgiu, jemný pop a retro elektroniku.

Ora The Molecule (INTL)

LUVVER (SK)
×

Naša nitrianska trojka Tom, Mišo a Zajo sa po pandémii vracia na festivalové a klubové pódiá. LUVVER je projekt, ktorý prezentuje ucelený klubový zvuk, v ktorom sa chalani nehanbia priznať vplyvy zahraničných popových hviezd ako The Weeknd či The Neighbourhood kombinovaný s nápaditosťou a odmietaním hudobným škatuliek im vlastnou.

LUVVER (SK)

HRTL (CZ)
×

HRTL známy pôsobivými elektronickými setmi vo svojej aktuálnej tvorbe prekračuje limity hardwarových mašiniek, na ktorých nielen skladá, ale s nimi aj vystupuje. Svoje výrazové prostriedky obohacuje o nové digitálne techniky a vytvára príťažlivé spojenie analógu a digitálu, či klubového tanečného zvuku a efektnej slúchadlovej elektroniky.

HRTL (CZ)

52 Hertz Whale (SK)
×

Bratislavská kapela, ktorej hudba je dravá a melancholická, plná ráznosti a nedočkavosti. S dvomi nahrávkami na svojom konte absolvovali “veľryby” rozsiahle turné po Európe a vďaka silne katarzným koncertom si získali obľubu v európskom klubovom undergroundee. Po ich koncerte na liverpoolskom Sound City vybral britský hudobný blog Getintothis singel „Fish In The Dead Sea“ za nahrávku týždňa.

52 Hertz Whale (SK)

Market (CZ)
×

Jedna z prelomových kapiel pražskej gitarovej scény posledných rokov. Počas posledných mesiacov vydali dva single, po ktorých na konci mája nasledoval album Art Star. Ten baví inteligentným a prepracovaným zvukom, v ktorom spája post-punkovú estetiku, saxofón a syntezátory.

Market (CZ)

Raptor Koch (SK)
×

Východoslovenský rytier odetý do fiktívnej zbroji ľúbozvučných melódii čeliaci pretlaku lacných kombinácii zvukov. Jeho prístup je blízky americkému otcovi outsider hudby R. Stevie Mooreovi a najčastejšie sa zdržiava v podzemí, odkiaľ servíruje zmes freak popu a rock’n’rollu cez momenty experimentálnej psychedélie, až po progresívny rock a synth rock.

Raptor Koch (SK)

Oliver Torr & David Herzig (CZ)
×

Oliver Torr a David Herzig sú kamoši, bývalí spolubývajúci a jedni z najzaujímavejších producentov na českej klubovej scéne. Obaja figurujú v niekoľkých hudobných zoskupeniach (TraumaTorr, Bert & Friends, GTA Soundsystem) a je zjavné, že na projektoch radi spolupracujú. Ich životnou vášňou je prepájanie synťákov, drum mašín a vlastných prístupov k zvuku. Na Flaame odohrajú rokmi budovanú, údernú, inteligentnú a improvizovanú live show.

Oliver Torr & David Herzig (CZ)

From Another Mother (HR)
×

From Another Mother je indie-math-punk trojka z chorvátskeho Záhrebu. Ich tracky sa vyznačujú lámanými rytmami, aktívnou dynamikou, a melodickou gitarou a drsnými vokálmi, v ktorých počuť jasný vplyv britských Biffy Clyro, matematicky prešpekulovaných The Dillinger Escape Plan a energických And So I Watch You From Afar.

From Another Mother (HR)

DIS IS MARKETA (SK)
×

Folklórne melódie v najrôznejších zvukových obmenách a náladách. DIS IS MARKĒTA spája vo svojich piesňach vplyvy folklórneho i klasického pozadia muzikantov s nenápadnými inšpiráciami poetiky Kataríny Malíkovej či Jany Kirschner. Výsledkom je pestrá paleta zvukovosti – od autentickej sugestívnej piesne, cez silné folklórne / ľudové nápevy až po netradičné multižánrové aranžmány. DIS IS MARKĒTA tvorí speváčka Martina Kertészová, klaviristka Martina Janegová, gitarista Lukáš Bujdák, violončelista Roman Stražanec a perkusionista Dominik Bolerác.

DIS IS MARKETA (SK)

fleika (CZ)
×

Vďaka členstvu v kolektíve Polygon a jeho pravidelným shows na sérii CUKR sa z fleiku stal jeden z najžiadanejších selektorov súčasnej českej elektronickej scény. Jeho DJ sety sú skromnou lekciou v nenápadnom ovládaní mysle a jeho precíznosť pri práci s mixom naznačuje značnú komplexnosť uvažovania nad tým, čo robí. Fleika je rezidentom pražského klubu Ankali a zároveň súčasťou európskeho projektu spolupráce Gravity.

fleika (CZ)

Džumelec (SK)
×

Džumelec zasvätil tvorbu šíreniu písmenka dž pre väčšiu štavnatosť života a jazyka. Dúfa, že najlepší spôsob je tvoriť hudobne jednoduché ba až naivné podomácky vyrábané pesničky v garáži alebo kúpeľni, hrané so španielkou alebo basou, odžabané domácim či lesným šumom. Melodicky hľadá prirodzene sa vyskytujúci popeín, ktorého sa nemusíte báť, tak ako sa nebojíte účinkov z makovej buchty. Textovo pchá dž pomedzi pseudoneintelektuálne pozorovanie sveta a jeho bizarných detailov. Z núdze cnosti experimentuje s východoslovenskou rytmickosťou jazyka a spieva na hranici s hovoreným slovom.

Džumelec (SK)

Trance Kafka (CZ)
×

Trance Kafka je nový pseudonym Vojtu Loskota, pražského promotéra a DJa tiež známeho ako Losko. So svojou tranceovou prezývkou, ako aj s párty sériou San Trancisco, ktorú spoluorganizuje, sa Vojta rozhodol osviežiť tento euforického tanečný žáner a vytrhnúť ho z komerčného prostredia, s ktorým bol trance prevažne spájaný. Jeho rýchle sety nedovolia pri tanci nikomu zastaviť ani na sekundu. A hlavne, sú fakt srandovné.

Trance Kafka (CZ)

Marhule (SK)
×

Vydaním prvého albumu Dno Dien kapela Marhule potvrdila, že nie je nevyhnutné neustále siahať po nových vrcholoch. Nie. Môžete tiež ísť opačným smerom - ponoriť sa do surovej prázdnoty, naraziť na tvrdé dno a ocitnúť sa v strede neomaleného, za to autentického primitizivmu. Neexistuje čosi ako "priveľa" alebo "to by snáď stačilo". Nie. Len pokračujte ďalej v nastolenom kurze.

Marhule (SK)

Claudia (ESP)
×

Pôvodom z Španielska, Claudia žije v Prahe a je neodmysliteľnou súčasťou jej elektronickej hudobnej scény. Jednou z jej mimoriadnejších aktivít je Deviant, klubová noc a podcastová séria zameriavajúca sa na nekonformný prístup k hudbe a rozvoj DJingu do plnohodnotnej umeleckej formy. Každý z jej DJ setov je samostatným, puntičkárskym a introspektívnym príbehom so silným postojom.

Claudia (ESP)

DJ Rafo (SK)
×

Michal Rafaj aka DJ Rafo je charizmatickou postavou slovenskej klubovej scéne aktívnou už dve desaťročia. Ako eklektický DJ a zberateľ platní vždy hladný po novej hudbe, v svojich setoch Rafo najčastejšie mieša house, disco, broken beats a techno, s vždy silným odkazom na zvuk Detroitu a Chicaga. Od roku 2003 neúnavne organizuje klubové noci pod svojou dizajnovo-hudobnou značkou Popular.

DJ Rafo (SK)

Facheroia (UA)
×

Facheroria, vlastným menom Zoi Michailova, je zvuková umelkyňa a DJka pôvodom z Krymu. Momentálne žije vo Varšave, kde od roku 2017 organizuje večierky s queer-feministickým kolektívom Kem, organizáciou zameriavajucou sa na performatívne umenie na rozhraní so sociálnou praxou. Vďaka osobitému štýlu si vybudovala silné väzby s množstvom priestorov a klubov naprieč Európou, a je takisto rezidentkou Kyjevského klubu ∄. Jej DJ sety sú svižné, neskrotné a pre publikum vyzývavé. Spolieha sa skôr na naratív než na žánry a nikdy nespúšťa oči z tanečného parketu.

Facheroia (UA)

Martin Kukučka (SK)
×

Martin Kukučka, bubeník, skladateľ a pedagóg, prichádza na slovenskú alternatívnu hudobnú scénu so sólovým bubeníckym projektom. Svojim inovatívnym konceptom prekračuje hranice konvenčného hrania a dokazuje, že bubeník nemusí byť len jedným z kapely, ale na pódiu môže figurovať ako líder a ,,byť sám sebe pánom”. V jeho podmanivej hudbe vyšperkovanej sugestívnou hrou na bicích je cítiť ľahkosť a nadhľad. Diváka a poslucháča si podmaní strhujúcimi rytmami, nezvyčajnými harmóniami, ale aj prekvapujúcimi melódiami vlastných kompozícií.

Martin Kukučka (SK)

Apokabaret (divadlo)
×

Divadlo, hudba a apokalypsa vstupujú do večerného posedenia v bare. Stretávajú sa poslední svojho druhu: Jež, Zajačica, Žaba, Dážďovka a Trúd. Všetkých čaká povinný ozdravný pobyt a množenie sa v mene záchrany civilizácie. Niektorí majú však iné plány... Apokabaret nezávislého divadla Uhol_92 žánrovo rôznorodým prístupom reflektuje ekologické hrozby blízkej budúcnosti a civilizačné neduhy, ktorým sa spolu oddávame, komentuje s očistným humorom.

Apokabaret (divadlo)

Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social Social 
Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri 
Hlavný mediálny partner
Partneri
Mediálni partneri